WhatsApp
Hemen Ara

TB260 Takeuchi Mini Ekskavatör

Mini Ekskavatörler TB260 Takeuchi Mini Ekskavatör

8 tonluk makinanımızın 6 tona hafifletilmiş yeni dizaynı olan  TB260, TAKEUCHI tasarımının en şık örneklerindendir. Tamamı yanlara açılabilen kaputlar ve motor kapakları,bakım ve servisi çok kolaylaştırmıştır. Dağ modu, yüksek rakımda hararet ve bayılmasız çalışmanıza imkân verir. Güç modu düğmesine bastığınızda ise bir tuşla makinanın 8 ton gücüne ulaştığını hissedebileceksiniz. Standart kliması ve yakıt doldurma pompası operatör dostudur. TB260 altyapı, orman, hafriyat ve şantiyelerde en büyük yardımcınız olmaya adaydır.

Resimi büyütmek için iki kere üzerine tıklayınız.
Kova Koparma Gücünü %40 oranında arttıran KOP sistemi

Amerika'da ilk çalışması yapılan Kova Bağlantı Opsiyonu(KOP) Amerika'dan sonra ilk Türkiye'de Takeuchi Mini Ekskavatör Müşterilerinin Hizmetinde. Artık KOP sistemli kovalar sayesinde koparma gücünüzü %30 artırabilirsiniz. Yeni Takeuchi Mini Ekskavatörlerde artık standart olarak verilen bu kovaları eski mini ekskavatörünüze de yaptırabilirsiniz. Sipariş veya daha detaylı bilgi için lütfen arayınız.

STANDART MAZOT TRANSFER POMPASI

Yakıtlarınızı kolaylıkla çekmenizi sağlayan bu pompa makinanızda standart olarak bulunmaktadır.

TAKEUCHI NiN FARK YARATAN KULLANIM MODLARI

A.OTOMATİK RÖLANTİ

Makinanız çalışma sırasındaki beklemelerde, 4 saniye sonra otomatik rolantiye geçer ve mazot sarfiyatını azaltır.

B.GÜÇ (Power) MODU/EKONOMİ (Eco) Modu

Kazı yaparken daha fazla güç istediğinizde bu düğmeye basın ve zor işlerin altından kolaylıkla kalkın. Normal kazı ve çalışmalarda power düğmesine basılmadan çalışıldığında makinanız otomatik olarak ekonomi moduna geçecek, gazı ve debisini işine göre kendi ayarlayarak 4 litreden başlayan yakıt tüketimi ile size büyük tasarruf sağlayacaktır.

C.DAĞ MODU

Dağlarda teraslama yaparken, Tünellerde ve oksijeni az ortamlarda çalışırken veya yaylalarda, taş, duvar vb. işlerde çalıştığınızda bu mod ile bayılmadan mükemmel performans ile çalışırsınız.

AKS MESAFESİ

144 CM'lik aks mesafesi ile orman çalışma kurallarına uygundur.

HARARET YAPMAZ

TAKEUCHI' ye has yanyana dizilen entegre radyatörler sayesinde hararet yapmadan çalışma keyfi sunar.

Dozer Bıçağında Devrim (OPSİYONEL)

Mini ekskavatörünüzü greyder gibi kullanmak TAKEUCHI' de mümkün. Makinanızı yol yapımı, kanal kapama gibi işlerde bir greyder gibi kullanmanızı sağlayan bu sistem servisimizce sağlanabilmektedir. Bu sistem sayesinde daha az manevrayla çok daha fazla iş yapmanıza olanak sağlayacaktır.

Operatör Konforu

Geniş ve rahat operatör kabini önceki modellerden %12 daha geniştir. Özel izolasyonu sayesinde titreşim ve gürültü en aza indirilmiştir. Kabin kenarlarında iki ayna bulunmaktadır. Ayarlanabilir süspansiyonlu koltuk ve emniyet kemeri, yukarı açılır ön cam, içecek bölmeleri ve saklama dolabı, İklim kontrollü otomatik klima  Bluetooth ve Usb radyo, Mükemmel kabin izolasyonu  BOM ve ARM tutucu valfler.

Servis Kolaylığı

Yana açılır geniş motor kapağı ile bakımların daha kolay yapılması sağlanır.

PALET ATMAZ

Üç flanşlı makaralar eğimli arazide bile palet atma problemlerini ortadan kaldırır. Yağlanmaya gerek duymayan kendinden yağlı çelik makaralar, aşınmaya karşı çok dayanıklı olup çok uzun ömürlüdür.     

ÇELİK VEYA KAUÇUK PALET SEÇENEĞİ

Özel TAKEUCHI dizaynı sayesinde çalışma ortamına uygun ister çelik ister kauçuk palet kullanılabilmektedir.

ÖZEL TAKEUCHİ KAUÇUK PALET DİZAYNI

Döküm kauçuk paletlerin merkezindeki çelik kablolar, yüksek torklu planet  yürüyüş sisteminin gücünü eşit olarak dağıtarak, makinenin yüksek torkla çalışmasını sağlar. Çelik kablolar paletin, gerilmesini en aza indirir. Çelik Mandraller, palet-makara, palet-rim dişlisi, palet-istikamet arasında metal-metale teması sağlayarak paletlere taş ve molozların verdiği hasarı azaltır.  

Ağırlık
Çalışma Ağırlığı (kg)
5735-5920
Motor
Tip
4 SİLİNDİRLİ
Model
4TNV84T-BPTB
Güç (Hp)
46
Yakıt Tankı Kapasitesi (L)
81
Kova
Kova Genişliği (mm)
640
Kova Kapasitesi (m³)
0.17
Kova Kazı Gücü (kN)
43,2 / 56,2(KOP SİSTEMLİ KOVA)
Hidrolik
Hidrolik Tank
49
Boyutlar
Aks Mesafesi
1600
Genişlik (mm)
2000
Uzunluk (mm)
5550
Yükseklik (mm)
2560
Alt Şase Yerden Açıklık (mm)
330
Palet Uzunluğu (mm)
2575
Palet Genişliği (mm)
400
Çalışma Ölçüleri
Maksimum Kazı Uzanma (mm)
6270
Maksimum Kazı Yüksekliği (mm)
5930
Boom Dönüş Açısı (sol/sağ)
78°/55°
Arka Dönüş Yarıçapı (mm)
1300