WhatsApp
Hemen Ara

TB240 Takeuchi Mini Ekskavatör

Mini Ekskavatörler TB240 Takeuchi Mini Ekskavatör

5 tonluk makinanın 4175 kg a hafifletilip, 174 cm genişliği ile de dar alanlarda çalışabilmesi sağlanmış, yeni jenerasyon TB240'lar ile daha az yakıtla mükemmel iş çıkarabileceksiniz. Peyzaj, kırım, yıkım, altyapı hafriyat çalışmalarında daha fazla güce ihtiyaç duyduğunuzda TB240, yakıt doldurma pompası, dozer bıçağı geniş şık ve rahat kabiniyle sizlerin memnuniyetine sunulmaktadır.power modu, yüksek rakım modu ve yanyana su ve yağ radyatörü sayesinde orman, tünel, şaft işlerinizde hararet yapmadan işinize güç katar.

Resimi büyütmek için iki kere üzerine tıklayınız.
Kova Koparma Gücünü %40 oranında arttıran KOP sistemi

Amerika'da ilk çalışması yapılan Kova Bağlantı Opsiyonu(KOP) Amerika'dan sonra ilk Türkiye'de Takeuchi Mini Ekskavatör Müşterilerinin Hizmetinde. Artık KOP sistemli kovalar sayesinde koparma gücünüzü %30 artırabilirsiniz. Yeni Takeuchi Mini Ekskavatörlerde artık standart olarak verilen bu kovaları eski mini ekskavatörünüze de yaptırabilirsiniz. Sipariş veya daha detaylı bilgi için lütfen arayınız.

HARARET YAPMAZ

TAKEUCHI' ye has yanyana dizilen entegre radyatörler sayesinde hararet yapmadan çalışma keyfi sunar.

Dozer Bıçağında Devrim (OPSİYONEL)

Mini ekskavatörünüzü greyder gibi kullanmak TAKEUCHI' de mümkün. Makinanızı yol yapımı, kanal kapama gibi işlerde bir greyder gibi kullanmanızı sağlayan bu sistem servisimizce sağlanabilmektedir. Bu sistem sayesinde daha az manevrayla çok daha fazla iş yapmanıza olanak sağlayacaktır.

Operatör rahatlığı

Geniş ve rahat operatör kabini önceki modellerden %12 daha geniştir. Özel izolasyonu sayesinde titreşim ve gürültü en aza indirilmiştir. Kabin kenarlarında iki ayna bulunmaktadır. Ayarlanabilir süspansiyonlu koltuk ve emniyet kemeri, yukarı açılır ön cam, içecek bölmeleri ve saklama dolabı, mp3 takılabilir radyosu operatöre eksiksiz bir konfor sağlamaktadır.

Servis Kolaylığı

Yana açılır geniş motor kapağı ile bakımların daha kolay yapılması sağlanır.

PALET ATMAZ

Üç flanşlı makaralar eğimli arazide bile palet atma problemlerini ortadan kaldırır. Yağlanmaya gerek duymayan kendinden yağlı çelik makaralar, aşınmaya karşı çok dayanıklı olup çok uzun ömürlüdür.     

ÇELİK VEYA KAUÇUK PALET SEÇENEĞİ

Özel TAKEUCHI dizaynı sayesinde çalışma ortamına uygun ister çelik ister kauçuk palet kullanılabilmektedir.

ÖZEL TAKEUCHİ KAUÇUK PALET DİZAYNI

Döküm kauçuk paletlerin merkezindeki çelik kablolar, yüksek torklu planet  yürüyüş sisteminin gücünü eşit olarak dağıtarak, makinenin yüksek torkla çalışmasını sağlar. Çelik kablolar paletin, gerilmesini en aza indirir. Çelik Mandraller, palet-makara, palet-rim dişlisi, palet-istikamet arasında metal-metale teması sağlayarak paletlere taş ve molozların verdiği hasarı azaltır.  

   

TAKEUCHI NiN FARK YARATAN KULLANIM MODLARI

A.OTOMATİK RÖLANTİ

Makinanız çalışma sırasındaki beklemelerde, 4 saniye sonra otomatik rolantiye geçer ve mazot sarfiyatını azaltır.

B.GÜÇ (Power) MODU/EKONOMİ (Eco) Modu

Kazı yaparken daha fazla güç istediğinizde bu düğmeye basın ve zor işlerin altından kolaylıkla kalkın. Normal kazı ve çalışmalarda power düğmesine basılmadan çalışıldığında makinanız otomatik olarak ekonomi moduna geçecek, gazı ve debisini işine göre kendi ayarlayarak 4 litreden başlayan yakıt tüketimi ile size büyük tasarruf sağlayacaktır.

C.DAĞ MODU

Dağlarda teraslama yaparken, Tünellerde ve oksijeni az ortamlarda çalışırken veya yaylalarda, taş, duvar vb. işlerde çalıştığınızda bu mod ile bayılmadan mükemmel performans ile çalışırsınız.

STANDART MAZOT TRANSFER POMPASI

Yakıtlarınızı kolaylıkla çekmenizi sağlayan bu pompa makinanızda standart olarak bulunmaktadır.

AKS MESAFESİ

139 CM'lik aks mesafesi ile orman çalışma kurallarına uygundur.

Ağırlık
Çalışma Ağırlığı (kg)
4015-4120
Motor
Tip
4 SİLİNDİRLİ
Model
4TNV88-ZSTB
Güç (Hp)
36.5
Yakıt Tankı Kapasitesi (L)
70
Kova
Kova Genişliği (mm)
540
Kova Kapasitesi (m³)
0,12
Kova Kazı Gücü (kN)
30.8 / 41.58(KOP SİSTEMLİ KOVA İLE)
Hidrolik
Hidrolik Tank
41
Boyutlar
Aks Mesafesi
1390
Genişlik (mm)
1740
Uzunluk (mm)
5080
Yükseklik (mm)
2490
Üst Şase Yerden Yükseklik (mm)
565
Alt Şase Yerden Açıklık (mm)
290
Palet Uzunluğu (mm)
2070
Palet Genişliği (mm)
350
Çalışma Ölçüleri
Maksimum Kazı Uzanma (mm)
5545
Maksimum Kazı Yüksekliği (mm)
5240
Boom Dönüş Açısı (sol/sağ)
57/77
Arka Dönüş Yarıçapı (mm)
1365